(function(d){ var f = d.getElementsByTagName('SCRIPT')[0], p = d.createElement('SCRIPT'); p.type = 'text/javascript'; p.setAttribute('data-pin-hover', true); p.async = true; p.src = '//assets.pinterest.com/js/pinit.js'; f.parentNode.insertBefore(p, f); }(document));

6 Haziran 2014 Cuma

Afyon Millet Hamamı

Benim kurs gördüğüm yer 17. Yy kalma hamammiş . Uzun dönem yine hamam olarak kullanılmış 15 - 20 yil öncesine kadar sonra Afyon Valiliği restore edip halkin kullanima vermiş. 10 yildir da burada Afyon halkina değişik kurslar verilerek hizmete sunulmuş.

Bende bu kadar güzel bir yerde kurs gördüğüm için sizlerle paylaşmak istedim.


İlk haliymiş


Şimdiki hali ama daha güzel telefonla çektiğim için tembellik yaptım bazı resimlerde

Giriş


Göbek taşının olduğu salonCehennemlik dedikleri yer burada su ısıtılan bakır kazan var Suyu dışarıdan buyuk ocakdan ısıtılıyor
Bayanlara ayrılan bölümmüş burasıda biz burayı kesimlerimizi yapmak içinVEEEeee sınıfımız evet biraz sıkıcı görünebilir ama dikişe başlayınca nerede olduğumuzu unutup işe öyle bir dalıyoruz kendimizi bile kaybediyoruz. Burası hamamım bayanların giyinme yeriymiş.Bu ilginç delikli oda da eskinin saunasıymış. Bu deliklerden kazandaki suyun buharı borularla taşınıp deliklerden verilirmiş. Bu küçük oda (benim duyduğum) zamanın kalburüstü yada zenginlerine verilirmiş. Burasıda şu an konferans salonu olarak kullanılıyor. 
Akustik muhteşem tam şarkı söylemek için ideal yani...:)Vermiş olduğum bilgilerde yanlışlık olabilir. İllaki budur demiyorum öğrendiğim kadarıyla sizlerle paylaşmak istedim. Bir hatam varsa kusura da bakmayın... Kendimce tanıtmaya çalıştım.

Hiç yorum yok: